

Дитина не дивиться в очі? Це можна виправити!
При аутизмі часто є порушення зорового контакту. Може бути кількість значно менша, ніж очікується. А часом, навіть, якщо дитина дивиться в очі, це не завжди буде функціональний зоровий контакт.
Наприклад, дитина дивиться в очі не тоді, коли щось просить (функціональний), а підходить до дорослого, може навіть притримати голову дорослого своїми руками, наближає своє обличчя до дорослого і пристально дивиться в очі (нефункціональною).
☝️Ось вам список методів, як можна збільшити кількість і якість зорових контактів:
1. ✅Найперше. Старайтесь приймати таке положення, щоб дитина сиділа навпроти вас і щоб ви були на рівні очей дитини. Як ми часто робимо? Сідаємо збоку біля дитини або ж садимо дитину собі на коліна спиною до себе. Чи легко буде вловити погляд дитини?
2. ✅Підловлюйте і одразу хваліть і заохочуйте дитину, коли вона подивилась вам в очі! Як підловити? - дивіться попередній пункт. Як заохотити - так, як дитині подобається.
3. ✅Дитина щось запитує, робіть паузу, перед тим, як дати відповідь. Коли дитина подивиться на вас або у вашу сторону - одразу відповідайте. Але обережно, в деяких дітей це може викликати істерику.
4. ✅Переривайте або затримуйте в звичній для дитини грі якийсь очікуваний момент. Як тільки дитина подивилась на вас - продовжуйте грати. Наприклад, ваша дитина любить грати гру, коли ви пальчиками перебираєте по спині дитини і говорите «Лізе рак-неборак, як ущипне - буде знак» і на слові «Знак» лоскочете. То зараз ви можете перед словом «Знак» зробити паузу 2-4секунди. І в цю паузу дитина на вас подивиться. Перевірено багато разів.
5. ✅Аналогічно з проханням - якщо дитина вміє у вас просити, але при цьому не дивиться в очі - затримайтесь на 2-3 секунди і дайте дитині бажане (наприклад, пульт) через 2-3 секунди. Спостерігайте, чи дитина подивилась при цьому в очі.
🔴Важливо! Не примушуйте дитину дивитись в очі.
Дитина може відчувати дискомфорт від зорового контакту!
Тому робіть все легко, ненавʼязливло і без тиску.